ELEKTRİK VE OTOMASYON

Gelişen Teknolojiyle Birlikte Bina, Otel, AVM Gibi Tesisler içinde Konfor Çok Önem Kazanmıştır. Bununla Birlikte Enerji Tasarrufu, Arıza ve Verimlilik Takibi Önem Kazanmıştır.

Aydınlatma, Klima, Isıtma Ve Soğutma, Güvenlik Sistemi , Yangın Algılama, Akıllı Sayaç Sistemi ile Binanın Otomasyon Kontrolü Aynı zamanda Uzaktan da yapılabilmektedir. KNX Haberleşme Sistemi En Yaygın Kullanılan Haberleşme Sistemidir.

Firmamız Başta Mersin Olmak üzere Adana ,Karaman, Niğde ,Osmaniye, Gazi Antep , Şanlı Urfa İlleri ile Tüm Türkiye Genelinde Akıllı Bina Sistemleri ile Otomasyon ve Scada işleri yapmaktadır.

AR-GE PROJELERİ

Firmamız özel Ar-Ge projeleri yapmaktadır….

Özel Makine ve Projeleriniz İçin Bizimle İletişime Geçiniz….

ARITMA SİSTEMLERİ

İçme ve Atık Su Arıtma Tesisi Elektrik , Otomasyonu, Scadası , Reverse Ozmoz Arıtma Sistemi, Paket Arıtma Sistemi Firmamızın Uygulaması Arasındadır.

CNC ROUTER UYGULAMALARI

Firmamız CNC-ROUTER uygulamaları yapmaktadır…

ENDÜSTRİYEL TESİS KURULUMU

Firmamız Anahtar Teslim Kimya , Gübre , Gıda Tesislerinin Elektrik , Otomasyon, Scada Sistemi Kurmaktadır. Kimyasal Dozaj ve Bunker Tartımlarını Yapmaktadır.

ENERJİ KALİTESİ VE VERİMLİLİĞİ

Elektrik kullanımında kayıpların önlenmesi ve enerjinin verimli kullanılması,
Isıtma, soğutma, iklimlendirme ve ısı transferinde en iyi verimin elde edilmesi,
Sıcak ve soğuk ortamlarda ısı yalıtım ve izolasyonunun standartlara uygun olarak yapılması, ısı üreten, dağıtan ve kullanan tüm ünitelerin yalıtılarak ısı kayıplarının en aza indirilmesi,
Atık ısının geri kazanımı,
Otomatik kontrol sisteminin yaygınlaşması ile insan faktörünün en aza indirilmesi ve böyle kayıpların minimize edilmesi,
Enerji arzı sağlayacak girdi maliyetlerinin en aza çekilmesi için malzeme ve ekipman seçiminde hassas olunması,
Makine ve enerji harcayan ekipmanların enerji verimliliği yüksek olan malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmesi,
Enerji verimliliği ile ilgili ölçüm cihazlarının temin ve monte edilmesi,
Enerji tüketen veya dönüştüren ekipmanlar için ilgili mevzuat kapsamında tanımlanan asgari verimlilik kriterlerinin sağlanması,
Aydınlatmada yüksek verimli armatür ve lambaların, elektronik balastların, aydınlatma kontrol sistemlerinin kullanılmasında otomatik kontrol sistemi kullanılarak gün ışığından daha fazla yararlanılması,
Yenilenebilir enerji, ısı pompası uygulamalarının en uygun haline getirilmesinde destek sağlıyoruz.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Firmamız Başta Mersin , Adana, Osmaniye ,Gazi Antep, Şanlı Urfa, Niğde, Karaman Bölgesi Olmak Üzere Tüm Türkiye Genelinde Doğru Sistemini Tasarlayarak, Güvenlik Sistemleri Kurmaktadır.

ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Firmamız Başta Mersin Olmak üzere Adana ,Karaman, Niğde ,Osmaniye, Gazi Antep , Şanlı Urfa İlleri ile Tüm Türkiye Genelinde Isıtma Soğutma Sistemleri ile Otomasyon ve Scada uygulamaları yapmaktadır.

KÜMES OTOMASYONU

Firmamız Başta Mersin , Adana, Osmaniye ,Gazi Antep, Şanlı Urfa, Niğde, Karaman Bölgesi Olmak Üzere Tüm Türkiye Genelinde Kümes Sistemleri için Özel OTOMASYON Ve SCADA Sistemleri Geliştirmektedir.

Nem, Scaklık, Karbondioksit Gibi Kritik Ölçümleri Ve Hassas Bir Şekilde İzler Ve Gerekli Tedbirleri PLC Ve SCADA Sistemi Kullanarak Kontrol Eder Böylelikle Hem Verim Artar Hem İstenmeyen Durumlar Önlenmiş Olur.

MAKİNE OTOMASYONLARI

Hareket kontrolü ve PLC programlama konularında uzman firmamız, size daha düşük işletme ve yatırım maliyetleriyle, daha az enerji ve kaynak kullanarak, daha hızlı, daha kârlı ve daha kaliteli bir makine üretim fırsatı sunar.Otomasyon çözümlerimiz, makinelerinizin ve proseslerinizin güvenli bir yazılım tarafından kontrol edilmesini, çalışma bilgilerini online olarak okuyabilmeyi, prosese ilişkin iş akışını uygulayabilmeyi ve kritik operasyonları daha hızlı ve verimli yönetebilme imkânı sağlar.

FAALİYETLERİMİZ

 • Makinelerin otomasyon ve elektrik tasarımı konusunda teknik destek,
 • PLC, IO ve Scada yazılımları, hareket kontrolü, programlama, servo motor ve sürücü uygulamaları,
 • Çalışır durumdaki verimi düşük makinelerin son teknoloji elektronik sistemler ve sensörler ile modernizasyonu.
 • Makine Otomasyonu Faydaları
 • Operatöre bağımlılığınızın azaltılması,
 • Proses kalitenizin standart hâle getirilmesi,
 • Makine arıza ve duruşlarının takibi, analizi ve azaltılması,

PAKETLEME MAKİNELERİ OTOMASYONU

Firmamız Başta Mersin , Adana, Osmaniye ,Gazi Antep, Şanlı Urfa, Niğde, Karaman Bölgesi Olmak Üzere Tüm Türkiye Genelinde Kimya ,Gıda, Gübre gibi Pek Çok Sektöre Dönük Olarak Paketleme Makineleri ve Resyonlarını Yapmaktayız. Makinelerimiz Tartım Kontrollü , PLC’li Klasik Tip Olarak Müşterinin İhtiyacı Doğrultusunda Tasarlanıp İmalatı Yapılmaktadır.

PANO İMALATI

Firmamız Başta Mersin , Adana, Osmaniye ,Gazi Antep, Şanlı Urfa, Niğde, Karaman Bölgesi Olmak Üzere Tüm Türkiye Genelinde Elektrik Firmalarının, Otomasyon Firmalarının, İnşaat Müteahhitlerin Ve Benzeri İşler Yapan Firmalar İçin Ana Dağıtım Panosu , Kompanzasyon Panosu, Proses Panosu, Ve Otomasyon Panosu Tasarlar , Projelendirir, Montajını Yapar Müşteri Talep Ederse Devreye Alma İşlemi Yapar.

RF HABERLEŞME SİSTEMLERİ

Firmamız Başta Mersin , Adana, Osmaniye ,Gazi Antep, Şanlı Urfa, Niğde, Karaman Bölgesi Olmak Üzere Tüm Türkiye Genelinde Kablolu ve Kablosuz Haberleşme Sistemlerini Kurarak Master Slave PLC uygulamaları ile PLC -PLC ve PLC SCADA Arası Haberleşmeyi Yönlü Ve Yönsüz Antenler Kullanarak Sağlamaktadır. Uygulamalarımız arasında pompa kuyu arası kablosuz rf haberleşme, pivot pompa arası kablosuz rf haberleşme örnekleri verilebilir. Lisanslı ve Lisansız (sebest) frekanslar kullanılarak bu uyğulamalar gerçekleştirilmektedir.

Başlıca Kullandığımız Kablosuz RF Data Modemler General Mobil MDS, EBYTE, GNC Vb

SCADA UYGULAMALARI

Firmamız Başta Mersin Olmak üzere Adana ,Karaman, Niğde ,Osmaniye, Gazi Antep , Şanlı Urfa İlleri ile Tüm Türkiye Genelinde SCADA Sistemleri Kurmaktadır.

Makinelerin, Endüstriyel Tesislerin, Sulama Sistemlerinin, Terfi Pompalarının, Atıksu, İçme Suyu Arıtma Tesislerinin , Pivot Sulama Sistemlerinin Otomasyonu ve SCADA’sı Firmamız Tarafından Yapılmaktadır.

SERA OTOMASYONU

Artan Nüfus Miktarına Bağlı Olarak Akıllı Sera Diğer Adıyla Otomasyonlu Seralara İhtiyaç Artmıştır. Firmamız en gelişmiş sera otomasyon sistemi tasarlayıp kurmaktadır..

TARTIM SİSTEMLERİ OTOMASYONU

Firmamız Marka Bağımsız olarak Her Marka Tartım Sistemini Devreye Almaktadır.

Tartım için Gerekli Loadcell Tartım Kontrol Ünitesi Tarafımızdan Programlnarak Devreye Alınır.

TOPRAKLAMA, ÖLÇME VE RAPORLAMA

Firmamız Başta Mersin , Adana, Osmaniye ,Gazi Antep, Şanlı Urfa, Niğde, Karaman Bölgesi Olmak Üzere Tüm Türkiye Genelinde Topraklama ölçümü ve paratoner ölçümleri yapıp raporlamaktadır..

ÖLÇÜMÜNÜ YAPTIĞIMIZ KALEMLER

 • Topraklama Ölçümü
 • Paratoner Topraklama Ölçümü
 • Katodik Koruma Ölçümü
 • Gürültü Ölçümü
 • Işık Seviyesi Ölçümü
 • Termal Kamera ile Ölçüm
 • Elektrik Tesisat Kontrolü

TRAFO JENERATÖR UPS REGÜLATÖR

Trafo tesisi projelendirilmesi, kurulumu, işletme sorumluluğu, Jeneratör satışı, satış sonrası servisi, UPS (kesintisiz güç kaynakları) satışı ve satış sonrası servisi, Regülatör satışı ve satış sonrası servisi firmamız tarafından yapılmaktadır.

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ

Yangın algılama sistemi cihazları, yangın kontrol paneli, dedektörler, yangın ihbar butonları ve sirenlerden meydana gelmektedir. Kontrol paneli, dedektör ve butonlardan gelen ikaz sinyallerini değerlendiren, üzerinde 32 bölgeye kadar bölge kontrol kartları olan yangın paneldir. Panel 24 Voltluk doğru akım gerilimiyle çalışmaktadır. Panonun içinde elektrik kesintilerinde sistemi 24 saat boyunca destekleyebilecek kapasitede bakımsız tip akü grubu bulunmaktadır. Algılama sistemi cihazları arasında bulunan optik duman dedektörünün çalışma prensibi fotometriktir. Dedektör dumanı algılamakta, sinyalleri bir kez değerlendirdikten sonra yangın kontrol paneline göndermektedir. Bu dedektörler normal şartlarda duman, toz ve buharın bulunmadığı alanlarda kullanılmaktadır. İyonizasyon duman dedektörü ise görülebilir ve görünmesi mümkün olmayan gaz partiküllerini yangın başlangıcında hissedebilmektedir. Bu dedektörler, otel odaları, hastane odaları, ofisler, elektrik pano odaları ve depolar gibi alanlarda kullanılmaktadır.

ISI DEDEKTÖRLERİ

Yangın algılama sistemi cihazları arasında bulunan ısı dedektörü ise sabit ısı dedektörü ve sıcaklık artış dedektörü olmak üzere iki farklı tiptedir. Sabit ısı dedektörü ortam sıcaklığının belirli bir değere ulaşması prensibine göre çalışırken sıcaklık artış oranı dedektörü ortam sıcaklığının değişimi esasına göre alarm vermektedir. Işın (beam) dedektörü, kızılötesi ışın yayma prensibine göre çalışmaktadır. Dumanın ışın demetini kesmesiyle devreye girmektedir. Yangın ihbar butonu, cama basıldığında devreye girmektedir. Bu butonlar manuel olarak çalışmaktadır. Yangın ihbar sireni de dedektör ya da butonlardan panele gelen alarm bilgisinden sonra yüksek sesle uyarı yapan cihazlardır.